Get Adobe Flash player

arr-left NOWOCZESNA INŻYNIERIA arr-right

 

 

budownictwo

siec energetyczna

energetyka

gornicwto

hutnictwo

odlewnictwo1

 

Blaise Pascal powiedział kiedyś: "Wszystko, co doskonali się dzięki postępowi, także ginie od postępu". Inżynieria jest dziedziną, w której słowa te nabierają szczególnego znaczenia, ponieważ ewolucja i postęp nieustannie towarzyszą myśli technicznej. Sekcja Nowoczesna Inżynieria będąca częścią Krakowskiej Konferencji Młodych Uczonych utworzona została w celu zainspirowania młodych inżynierów do pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi. Wierzymy, że to właśnie w ludziach młodych, żądnych wiedzy i mających wspaniałą wyobraźnię znajduje się źródło dynamicznego postępu. Ze względu na to, że inżynieria to pojęcie bardzo ogólne chcielibyśmy nakreślić pewne zakresy tematyczne referatów, które możecie do nas nadsyłać:

 

arr-left BUDOWNICTWO arr-right

W dziedzinie budownictwa chcielibyśmy zainteresować Was następującą problematyką: rewaloryzacja obiektów zabytkowych, budowa i utrzymanie obiektów mostowych, budowa budynków wielokondygnacyjnych, konstrukcje powłokowe, budowa obiektów sportowych, budownictwo komunikacyjne oraz materiały budowlane.

 

arr-left GÓRNICTWO I GEOLOGIA arr-right

W ramach tego obszaru tematycznego chcielibyśmy dyskutować na tematy obejmujące najnowsze technologie w zakresie: eksploatacji złóż, podziemnego magazynowania paliw płynnych i składowania odpadów, eksploatacji w warunkach zagrożeń naturalnych, tunelowania, mikrotunelowania i budownictwa podziemnego.

 

arr-left HUTNICTWO I ODLEWNICTWO arr-right

Hutnictwo i odlewnictwo to obszar, obejmujący dział nauki i techniki, w ktorym duże znaczenie mają nowoczesne rozwiązania inżynieryjne w zakresie: wytwarzania metali, stopów, procesów odlewania oraz obróbki cieplnej półwyrobów, a także dalszego ich przetwórstwa na wyroby gotowe w procesach obróbki plastycznej na zimno, czy też na gorąco. W związku z tym proponujemy, aby nadsyłane referaty dotyczyły wymienionych kwestii, wpisujących się w nurt obszernej i ciekawej tematyki procesów metalurgii żelaza i metali nieżelaznych, którą chcielibyśmy razem z Wami poruszyć.

 

arr-left ENERGETYKA arr-right

W ramach obszaru związanego z energetyką proponujemy, aby zwrócić szczególną uwagę na zagadnienia z zakresu: energetyki jądrowej, ogniw paliwowych oraz energetyki wodorowej. Ponadto chcąc stawić czoła wspóczesnym wyzwaniom z zakresu efektywności energetycznej oraz rozwoju technologii niskoemisyjnych i energetyki odnawialnej zachęcamy Was do podjęcia dyskusji także w tym obszarze tematycznym.